logo FES
Znajdą tu Państwo wszystkie informacje o Fundacji im. Friedricha Eberta oraz o aktualnych wydarzeniach i publikacjach naszego biura w Polsce.
Jeśli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt kontakt Kontakt

Nowe analizy z cyklu Warszawskich Debat
Zapraszamy do lektury najnowszych analiz z cyklu Warszawskich Debat o Polityce Społecznej, które ukazują się po seminariach organizowanych wspólnie przez Fundację im. Friedricha Eberta i Fundację ICRA. link Analiza #13 poświęcona jest polityce rodzinnej, natomiast
link analiza #14 zajmuje się polityką społeczną w kontekście integracji europejskiej.

Polka Powiatowa
Ukazała się publikacja podsumowująca działania w ramach projektu "Polka powiatowa" Fundacji im. Friedricha Eberta i Fundacji Przestrzenie Dialogu w latach 2013-2014.
link publikacja

Wytyczne ONZ dla biznesu
Dzięki współpracy Fundacji im. Friedricha Eberta, Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu i  Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" opublikowana została polska wersja językowa  Wytycznych dotyczących biznesu i praw człowieka: Wdrażanie Dokumentu Ramowego ONZ "Chronić, Szanować, Naprawiać" przyjętych przez Radę Praw Człowieka ONZ w czerwcu 2011 r.
link publikacja

Mini-poradnik
"Prawicowy ekstremizm na poziomie lokalnym. Jak mu przeciwdziałać" - publikacja ukazała się w ramach współpracy z Europejskim Instytutem Demokracji, z którym współorganizowaliśmy w 2014 roku na powyższy temat warsztaty we Wrocławiu, Katowicach i Zielonej Górze.
link publikacja

Marzycielki, buntowniczki, dyplomatki...
link Relacja z konferencji i warsztatów, które odbyły się w dniach 30-31 października 2014 r. w Warszawie i dotyczyły społecznej i politycznej aktywności kobiet

FES analizuje informację nt polityki zagranicznej w latach 2014-2015 ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny. Zapraszamy do zapoznania się z analizą w języku niemieckim!
link Analiza

(Nie)obecność kobiet w polityce
Raport autorstwa Małgorzaty Druciarek i Aleksandry Niżyńskiej analizuje pozycję kobiet w polityce w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Publikacja jest pokłosiem konferencji zorganizowanej wspólnie przez Instytut Spraw Publicznych i Fundację im. Friedricha Eberta.
link publikacja

Janusz Reiter o polityce bezpieczeństwa i Ukrainie
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Janusza Reitera, byłego ambasadora Polski w Niemczech i w USA, na temat polityki bezpieczeństwa w kontekście kryzysu na Ukrainie.
link Artykuł

Niemcy i Polska wspólnie dla solidarnej przyszłości w Europie

Niemcy i Polska Wspólnie...

raport publikacja

Nowa publikacja
Instytut Spraw Publicznych przy współpracy Fundacji im. Friedricha Eberta przedstawiają nową publikację "Wspólna dekada. Polska i Niemcy 10 lat w Unii Europejskiej". Opowiada o niej Agnieszka Łada w krótkim filmie znajdującym się pod
link linkiem
link publikacja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konferencji "Miejsce odnawialnych źródeł energii w polityce energetycznej Polski do roku 2030", którą 4 marca 2014 roku Fundacja im. Friedricha Eberta zorganizowała wraz z Klubem Poselskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
link czytaj dalej

Na Ukrainie wybiła godzina Europy
Sytuacja w Kijowie musi dać początek prawdziwie europejskiej polityce wschodniej.
Knut Dethlefsen i Bastian Sendhardt z Przedstawicielstwa w Polsce Fundacji im F. Eberta analizują aktualne wydarzenia w Ukrainie
link czytaj dalej

Europe in the Asian Century
Jaką rolę odgrywać będzie Europa w "wieku Azji"? Odpowiedzi na to pytanie szukają autorzy publikacji "Europe in the Asian Centrury". Jest ona pokłosiem konferencji zorganizowanej przez Fundację im. Friedricha Eberta, Fundację demosEUROPA - Centrum Strategii Europejskiej oraz warszawskie biuro Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (ECFR).
ESF Publikacja

Związki zawodowe w Europie Uczestnicy konferencji "Związki Zawodowe w Europie", zorganizowanej 17.10. 2013 r. przez Fundację im. Friedricha Eberta, Europejskie Centrum Solidarności i  NSZZ "Solidarność", rozmawiali o aktualnej sytuacji związków zawodowych, perspektywach ich rozwoju i współpracy na poziomie europejskim. Konferencję można zobaczyć teraz na YouTube
link Nagranie

Kaniewski o "Wspomnieniach" Brandta
Tłumacz książki udzielił wywiadu, który można obejrzeć na stronie internetowej "Faktu". Rozmowę przeprowadzono przy okazji obchodzonych przez FES w warszawskim Empiku 100. urodzin Willy'ego Brandta. Książka wydana przy wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta jest dostępna w księgarniach od listopada 2013 r.
link Wywiad

Witamy w Fundacji im. Friedricha Eberta


Aktualności

90. rocznica powstania Fundacji im. Friedricha Eberta

90. rocznica FES

Z okazji 90. rocznicy powstania Fundacji im. Friedricha Eberta 2 marca 2015 r. Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP,  wygłosi w Berlinie uroczyste przemówienie.

Uroczystości jubileuszowe otworzy przewodniczący Fundacji im. Friedricha Eberta, Kurt Beck, natomiast uświetni je swoim wystąpieniem prezydent Niemiec Joachim Gauck.

W panelu dyskusyjnym zasiądą ministra finansów landu Nadrenia-Palatynat Doris Ahnen, federalny minister gospodarki i przewodniczący SPD Sigmar Gabriel, przewodniczący Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych (DGB) Reiner Hoffmann, jak i minister spraw zagranicznych Frank-Walter-Steinmeier. Będą oni odpowiadać na pytania młodego pokolenia reprezentowanego przez stypendystki i stypendystów Fundacji im. Friedricha Eberta.

Uroczystość można obejrzeć na żywo od godz. 17:30 pod:
http://www.fes.de/lnk/livestreamfes90jahre

The Future of Eastern Policy

The EU and the East in 203026.02.2015 r. Fundacja im. Friedricha Eberta wspólnie z Fundacją "Amicus Europae" zorganizowała warsztaty eksperckie "The Future of Eastern Policy. Scenarios for the future of relations between the EU, the Russian Federation and the Eastern Partnership countries". Punktem wyjścia do rozmów był projekt FES, w ramach którego opracowane zostały scenariusze przyszłych stosunków pomiędzy UE, krajami Partnerstwa Wschodniego i Rosją (patrz http://bit.ly/1zyBGn9). W gronie ekspertów z Polski, Niemiec, Francji i Rosji przedyskutowane zostały te scenariusze. Omówiono również możliwości rozwoju konfliktu pomiędzy Rosją i Ukrainą oraz przyszłość krajów Europy Wschodniej.

"Rola biernego obserwatora nie wchodzi w rachubę" - wnioski z Holokaustu siedemdziesiąt lat po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego w Auschwitz

28_01_2015Z okazji siedemdziesiątej rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau 27 stycznia 1945 roku, od 2005 roku obchodzonej jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Międzynarodówka Edukacyjna zorganizowała w Krakowie - przy wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta - konferencję, w której wzięli udział przedstawiciele związków zawodowych Histadrut Hamorim (z Izraela), NSZZ Solidarność i ZNP (z Polski), GÖD (z Austrii) oraz VEB i GEW (z Niemiec). Związki te już od 2008 roku organizują we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta seminaria na temat nauczania o Holokauście. W tegorocznej konferencji uczestniczyły ponadto delegacje nauczycielskich związków zawodowych z całego świata - USA, Francji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji, Grecji i Cypru.
 link więcej informacji

Demokracja - reaktywacja: państwo

logo

Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle'a zapraszają na kolejne seminarium z cyklu "Demokracja - reaktywacja", które odbędzie się 20 lutego (piątek) o godz. 18:00 w siedzibie Fundacji im. Friedricha Eberta przy ul. Podwale 11 (2. piętro) w Warszawie.
O roli państwa we współczesnej demokracji dyskutować będą:
Bartłomiej Sienkiewicz - publicysta, współzałożyciel Ośrodka Studiów Wschodnich, były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, minister spraw wewnętrznych w latach 2013 - 2014 oraz Michał Sutowski - politolog, publicysta, tłumacz,  sekretarz redakcji "Krytyki Politycznej".  
Warunkiem uczestnictwa w seminarium jest wysłanie zgłoszenia do dnia 18 lutego br. na adres e-mail: biuro@lassalle.org.pl.

Oprawcy i/lub ofiary? Kultura pamięci 70 lat po II wojnie światowej

Fundacja im. Friedricha Eberta i Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają na debatę "Oprawcy i/lub ofiary? Kultura pamięci 70 lat po II wojnie światowej", która odbędzie się 19 stycznia br.  (poniedziałek) o godz. 18:00 w Gliwicach (Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a).

W debacie wezmą udział: Markus Meckel, prezydent Niemieckiego Ludowego Związku Opieki nad Grobami Wojennymi i były minister spraw zagranicznych NRD oraz prof. zw. dr hab. Ryszard Kaczmarek, kierownik Zakladu Archiwistyki i Historii Śląska na Uniwersytecie Śląskim i zastępca dyrektora ds. Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej.
 link więcej informacji

Globalna polityka i sprawiedliwość społeczna

Seminarium z cyklu Warszawskich Debat o Polityce Społecznej.

debaty Fundacja im. Friedricha Eberta we współpracy z Fundacją ICRA serdecznie zapraszają na piętnaste seminarium w ramach Warszawskich Debat o Polityce Społecznej:
"Globalna polityka i sprawiedliwość społeczna"
Czas: Czwartek, 4 grudnia 2014, godzina 18.00
Miejsce: Biuro Fundacji im. Friedricha Eberta, ul. Podwale 11, Warszawa, sala seminaryjna
Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych aktualnym dyskusjami toczącymi się na temat polityki społecznej. Uczestniczkom i uczestnikom spotkania rozesłany zostanie krótki tekst wprowadzający. Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium prosimy o wysłanie zgłoszenia do 3 grudnia  na adres seminaria@icra.pl 

Paneliści:
Krzysztof Hagemejer , były szef działu polityki zabezpieczenia społecznego Międzynarodowego Biura Pracy
Marcin Wojtalik, Instytut Globalnej Odpowiedzialności
Dorota Szelewa, Instytut Polityki Społecznej UW, Fundacja ICRA,
Michał Polakowski, Fundacja ICRA.
link więcej informacji

Demokracja - reaktywacja: media

logo

Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle'a zapraszają na kolejne seminarium z cyklu "Demokracja - reaktywacja", które odbędzie się 6 listopada (czwartek) o godz. 18:00 w siedzibie Fundacji im. Friedricha Eberta przy ul. Podwale 11 (2. piętro) w Warszawie.

Wstęp do dyskusji o tabloidyzacji mediów i dyskursu politycznego wygłosi dr hab. Dorota Piontek - profesor Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM; badaczka m.in. wzajemnych relacji między komunikacją polityczną a kulturą popularną oraz tabloidyzacji dyskursu politycznego.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 5 listopada br. na adres e-mail: biuro@lassalle.org.pl

Willy Brandt i Polska - przezwyciężenie podziału Europy

Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają na konferencje:
"Willy Brandt i Polska - przezwyciężenie podziału Europy",
która odbędzie się 17 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14 - Ostrówek, Opole.

17_11_2014 W dyskusji wezmą udział:
Katarzyna Piotrowska, Centrum im. Ignacego Daszyńskiego
Aleksandra Trzcielińska-Polus, Instytut Politologii, Uniwersytet Opolski
Wolfgang Schmidt, Fundacja im. Willy`ego Brandta w Berlinie
Andrzej Kaniewski, tłumacz autobiografii Willy`ego Brandta "Wspomnienia"
Dyskusję prowadzić będzie Adam Krzemiński, publicysta "Polityki".
W ramach konferencji Roman Kolek, Wicemarszałek Województwa Opolskiego, oraz Roland Feicht, Dyrektor Przedstawicielstwa Fundacji im. Friedricha Eberta w Polsce, otworzą wystawę "Willy Brandt i Polska - przezwyciężenie podziału Europy".

Program konferencji jest dostępny pod
link następującym linkiem
Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na języki polski i niemiecki. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do 14 listopada 2014 r. na adres: aleksandra.bernais@haus.pl albo telefonicznie: 32 461 20 70.

Marzycielki, buntowniczki, dyplomatki

30_10_2014

Wraz z Instytutem Spraw Publicznych serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję "Marzycielki, buntowniczki, dyplomatki. Opozycjonistki lat 80' i współczesne aktywistki w Europie Środkowo-Wschodniej". O doświadczeniu kobiet zaangażowanych w działalność społeczną przed 1989 rokiem oraz aktualnych wyzwaniach stojących przed kolejnym pokoleniem aktywistek będą rozmawiały przedstawicielki Polski, Czech, Węgier, Litwy, Łotwy i Słowacji. Konferencja odbędzie się w czwartek 30 października, o godzinie 10.00 w Galerii Zachęta, Plac Małachowskiego 3, w Warszawie. Formularz rejestracji dostępny na stronie:  http://www.isp.org.pl/konferencje,1,395.html
link program

Polityka społeczna rządu PO-PSL

debatyFundacja im. Friedricha Eberta we współpracy z Fundacją ICRA serdecznie zapraszają na piętnaste seminarium w ramach Warszawskich Debat o Polityce Społecznej:

"Polityka społeczna rządu PO-PSL"

Czas: Poniedziałek, 3 listopada 2014, godzina 18.00
Miejsce: Biuro Fundacji im. Friedricha Eberta, ul. Podwale 11, Warszawa, sala seminaryjna

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych aktualnym dyskusjami toczącymi się na temat polityki społecznej. Uczestniczkom i uczestnikom spotkania rozesłany zostanie krótki tekst wprowadzający. Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium prosimy o wysłanie zgłoszenia do południa 3 listopada  na adres seminaria@icra.pl 

Paneliści:
Prof. Rafał Chwedoruk, Instytut Nauk Politycznych UW
Dr Dorota Szelewa, Instytut Polityki Społecznej UW, Fundacja ICRA
Dr Michał Polakowski, Fundacja ICRA
link więcej informacji

"Polka powiatowa" w Pałacu Prezydenckim

16_10_2014

16 października w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Pary Prezydenckiej - Anny i Bronisława Komorowskich - z kobietami, które wystartują w tegorocznych wyborach samorządowych, w tym z uczestniczkami warsztatów "Polka powiatowa", organizowanych przez Fundację Przestrzenie Dialogu i Fundację im. Friedricha Eberta, którym patronuje Pierwsza Dama. Dzień wcześniej uczestniczki warsztatów "Polki powiatowej" spotkały się pełnomocniczką Rządu RP ds. równego traktowania, prof. Małgorzatą Fuszarą oraz przedstawicielami Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
link więcej informacj

Przeciwdziałanie prawicowemu ekstremizmowi na poziomie lokalnym

23_10_2014

Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Europejski Instytut Demokracji serdecznie zapraszają na konferencję , która odbędzie się 23. października (czwartek) we Wrocławiu. Konferencja "Przeciwdziałanie prawicowemu ekstremizmowi na poziomie lokalnym" będzie zwieńczeniem projektu,  na który złożyły się warsztaty dla lokalnych aktywistów, polityków i urzędników przeprowadzone we Wrocławiu, Katowicach i Zielonej Górze. Konferencja rozpocznie się o
godz. 17.00 we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, przy ul. Legnickiej 65. W dyskusjach panelowych udział wezmą: dr Jarosław Klebaniuk, Tomasz Kochan, Maria Skóra i Jacek Purski. Słowo wstępne wygłosi dyrektor polskiego biura Fundacji im. Friedricha Eberta Roland Feicht. Podczas konferencji zaprezentowany zostanie mini-poradnik: "Prawicowy ekstremizm na poziomie lokalnym. Jak przeciwdziałać?" 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 22.10. na adres: europejski_instytut_demokracji@wp.pl
link program

Europe in the Asian Century

08_10_2014

8 i 9 października 2014 odbyły się trzecie warsztaty eksperckie "Europe in the Asian Century", zorganizowane przez Fundację im. Friedricha Eberta we współpracy z demosEUROPA - Centre For European Strategy i warszawskim biurem European Council on Foreign Relations. W ramach tych warsztatów uczestnicy z różnych krajów dzielili się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat relacji europejsko-azjatyckich. Podczas czterech paneli dyskutowali na temat współpracy Europa - Chiny, strategicznych wyzwań dla Europy w tym regionie, perspektyw układów o wolnym handlu TTIP i TPP oraz o roli Rosji w Azji i Europie.
link zdjęcia

Polsko-niemiecki Tandem Bezpieczeństwa

30_09_01_10_2014

30 września i 1 października 2014 odbył się w Warszawie Polsko-niemiecki Tandem Bezpieczeństwa. Już czwarty raz Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Fundacja Amicus Europae Aleksandra Kwaśniewskiego zorganizowały spotkanie polskich i niemieckich decydentów oraz ekspertów w celu omówienia różnych aspektów polityki bezpieczeństwa i obrony oraz wspólnego znalezienia rozwiązań dla aktualnych wyzwań z zakresu bezpieczeństwa. Wśród naszych gości znaleźli się deputowani do Bundestagu i posłowie na Sejm Hans-Peter Bartels, Dietmar Nietan, Niels Annen oraz Zbigniew Zaborowski, szef BBN gen. Stanisław Koziej, były minister obrony Janusz Onyszkiewicz, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Marek Siwiec, były ambasador RP w Niemczech i Stanach Zjednoczonych Janusz Reiter oraz były wiceminister spraw zagranicznych RP oraz były główny doradca w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych Marek Grela, a także liczni eksperci z obydwu krajów.
link zdjęcia

Historyczny sztandar SPD z powrotem we Wrocławiu

12_09_2014

Do zbiorów Muzeum Miejskiego Wrocławia trafił historyczny sztandar wrocławskiej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Uroczystemu przekazaniu flagi do zbiorów muzeum towarzyszyła konferencja "Czy pojednanie może być bardziej szczere? Powrót Symbolu", której współorganizatorem była Fundacja im. F. Eberta.
link więcej informacji

Czy pojednanie może być prawdziwsze? Powrót symbolu

Logo Muzeum Miejskie Wrocławia

Wraz z Muzeum Miejskim Wrocławia zapraszamy serdecznie na przekazanie do zbiorów Muzeum historycznej flagi Socjaldemokratycznej Partii Niemiec oraz debatę "Czy pojednanie może być prawdziwsze? Powrót symbolu", która odbędzie się w piątek 12 września 2014 roku o godzinie 16:00 w siedzibie Muzeum Miejskiego Wrocławia w Pałacu Królewskim we Wrocławiu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 35.

Po uroczystym przekazaniu historycznej flagi wrocławskiej SPD w ramach dyskusji przybliżymy jej losy na tle historii socjaldemokracji w Polsce i Niemczech oraz zastanowimy się, jakie znaczenie dla polsko-niemieckiego pojednania ma jej powrót do Wrocławia, miejsca narodzin niemieckiej socjaldemokracji przeszło 150 lat temu. W debacie udział wezmą Horst Milde, były przewodniczący Landtagu Dolnej Saksonii, Margitta Terborg, była posłanka do Bundestagu, prof.  Marek Zybura, Kierownik Katedry Filologii Germańskiej, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta oraz dr Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Odczytane zostanie także list przewodniczącego SPD i wicekanclerza Niemiec Sigmara Gabriela.
link program

Stara wolność, nowa wolność. Bilans III Rzeczypospolitej w 25. urodziny

12_09_2014Fundacja im. Friedricha Eberta i Kultura Liberalna serdecznie zapraszają na konferencję "Stara wolność, nowa wolność. Bilans III Rzeczypospolitej w 25. urodziny", która odbędzie się 12 września br. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), ul. Dobra 56/66, sala 316 (3 piętro).

 

 

 

 

Demokracja - reaktywacja: rynek

logo

Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynada Lassalle'a zapraszają na kolejne seminarium z cyklu "Demokracja - reaktywacja", które będzie poświęcone relacjom między rynkiem a demokracją.

Wstęp do dyskusji wygłoszą: Piotr Kuczyński i Rafał Woś.

Seminarium odbędzie się 15 września (poniedziałek) o godz. 18:00
w siedzibie Fundacji im. F. Eberta przy ul. Podwale 11 w Warszawie.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do 14 września na adres biuro@lassalle.org.pl
link czytaj dalej

150 rocznica śmierci Ferdynada Lassalle'a

150 rocznica śmierci Ferdynanda Lassalle'a

31 sierpnia,w 150 rocznicę śmierci Ferdynada Lassalle'a, uczciliśmy pamięć Grobowiec Ferdynanda Lassalle'atego wybitnego wrocławianina i twórcy niemieckiej socjaldemokracji.

Wieńce na jego grobie złożyli m.in. Ralf Stegner, wiceprzewodniczący SPD, Roland Feicht, dyrektor naszego biura, Michał Syska i Rajmund Niwiński z Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a oraz w imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej wieniec złożył Marek Dyduch, radny Sejmiku Wojewódzkiego i były sekretarz generalny SLD.

Następnie wspólnie z naszymi gośćmi zastanawialiśmy się, jakie jest "Znaczenie Ferdynanda Lassalle'a dla współczesnej socjaldemorkacji". Do panelistów należeli Ralf Stegner, Michał Syska oraz Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum MIejskiego Wrocławia, a debatę poprowadził Roland Feicht.
link więcej informacj

25 lat wolności, 15 lat w NATO, 10 lat w Unii Europejskiej - wkład Fundacji im. Friedricha Eberta w proces udanej transformacji w Polsce

25 lat transformacji

Fundacja im. Friedricha Eberta serdecznie zaprasza na konferencję  "25 lat wolności, 15 lat w NATO, 10 lat w Unii Europejskiej - wkład Fundacji im. Friedricha Eberta w proces udanej transformacji w Polsce", która odbędzie się 8 lipca 2014 roku o godzinie 16:00 w Fabryce Trzciny w Warszawie przy ul. Otwockiej 14. W jej ramach chcemy dokonać bilansu 25 lat transformacji w Polsce, a także spojrzeć w przyszłość i zastanowić się, co Polska i Niemcy wspólnie mogą dać Europie.

Keynote wygłosi Aleksander Kwaśniewski, były Prezydent RP.

Dyskutować z nami będą również:
Marek Borowski, Senator RP
Paulina Piechna-Więckiewicz, Wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Paweł Świeboda, Prezes Zarządu think tanku demosEUROPA
Anna Skrzypek, Foundation for European Progressive Studies
Julia Kubisa, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego
Dyskusję poprowadzi Adam Krzemiński, redaktor tygodnika "Polityka". 

Po dyskusji zapraszamy na poczęstunek oraz lampkę wina. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na języki polski i niemiecki.
Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do 7 lipca 2014 r. na adres:
biuro@feswar.org.pl albo telefonicznie: 22 83 11 303
link zaproszenie  

link poprzednie wydarzenia
oben Początek strony Drukuj stronę  

 
validator cssValid XHTML 1.0 Transitional
facebook youtube rss flickr twitter

ipg
Polski | Deutsch | English
Warszawa Fundacja im. Friedricha Eberta
Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Podwale 11
00-252 Warszawa
Tel: +48 228317861
Fax: +48 226350393
e-mail:biuro(at)feswar.org.pl
www.feswar.org.pl
mapa