logo FES
 

Nasz zespół


Dr. Ernst Hillebrand- kierownik biura w Polsce

Knut DethlefsenErnst Hillebrand kieruje warszawskim biurem Fundacji im. Friedricha Eberta od czerwca 2018 r. Studiował nauki polityczne w Monachium, gdzie też obronił swoją rozprawę doktorską. W FES pracuje od 1990 roku. Kierował dotąd jej biurami w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Europie. Przed przyjazdem do Warszawy był dyrektorem biur FES w Rzymie, Paryżu i Londynie, referatu ds. Europy Środkowo-Wschodniej w Berlinie i referatu "Internationale Politikanalyse", w ramach którego miedzy innymi wydawał czasopismo internetowe "Internationale Politik und Gesellschaft" (Polityka Międzynarodowa i Społeczeństwo).
Ernst Hillebrand w swojej pracy publicystycznej w ostatnich latach skupiał się głównie na zmianach w systemach politycznych i partyjnych w Europie, pisał także o kierunkach rozwoju Unii Europejskiej. Szczególną uwagę poświęcał europejskim partiom centrolewicowym oraz wzrostowi znaczenia prawicowego populizmu. Jednym z rezultatów tej pracy jest publikacja "Rechtspopulismus in Europa - Eine Gefahr für die Demokratie?" (Populizm prawicowy w Europie - zagrożenie dla demokracji?), która w 2017 r. ukazała się w drugim nakładzie.
Ernst Hillebrand mówi płynnie w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. W ostatnich latach zabierał głos podczas wielu konferencji, a jego artykuły ukazywały się licznych publikacjach międzynarodowych, w tym również w czasopismach fachowych. Wypowiadał się na tematy związane z polityką niemiecką, europejską i międzynarodową.
e-mail: ehillebrand@feswar.org.pl

Joanna Andrychowicz-Skrzeba - asystentka naukowa

Joanna AndrychowiczJoanna Andrychowicz-Skrzeba od października 2010 r. jest współpracownikiem naukowym w Biurze Fundacji im. Friedricha Eberta w Warszawie. Ukończyła Lingwistykę Stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim, a w Instytucie Germanistyki UW otrzymała stopień doktora nauk humanistycznych. Jest stypendystką Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego niemieckiego Bundestagu.  Doświadczenie zawodowe zdobywała w Kancelarii Sejmu RP oraz w organizacjach pozarządowych. 
W Biurze FES zajmuje się polityką zagraniczną i bezpieczeństwa, polityką historyczną oraz utrzymywaniem kontaktów z otoczeniem. Poza językiem polskim zna język niemiecki i angielski.
e-mail: jandrychowicz(at)feswar.org.pl

Dominika Gmerek - asystentka naukowa

Dominika GmerekDominika Gmerek - od października 2016 r. pracuje w Biurze Fundacji im. Friedricha Eberta w Warszawie jako asystentka naukowa, gdzie odpowiedzialna jest przede wszystkim za projekty z obszaru polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Ukończyła stosunki międzynarodowe oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z sektorem pozarządowym, doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Jest współzałożycielką Fundacji Global.Lab.
Poza językiem polskim zna języki niemiecki i angielski.

e-mail: dgmerek(at)feswar.org.pl

Dominika Pyzowska - koordynatorka projektów

Dominika PyzowskaDominika Pyzowska od ukończenia studiów na Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego w 2006 r. współpracowała z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie jako asystentka przy projektach i tłumaczka. Od stycznia 2012 r. była odpowiedzialna za koordynacje projektów i finanse w Regionalnym Projekcie ds. Stosunków Pracy i Dialogu Społecznego w Europie Środkowo-Wschodniej, a od stycznia 2015 r. jest koordynatorką projektów i tłumaczką w krajowym biurze FES w Warszawie. Ponadto zajmuje się współpracą ze związkami zawodowymi, w szczególności w zakresie młodzieży. Poza językiem polskim zna języki niemiecki i angielski.
e-mail: dpyzowska(at)feswar.org.pl

Bastian Sendhardt - asystent naukowy

Bastian SendhardtBastian Sendhardt pracuje od października 2011 r. jako asystent naukowy w Biurze Fundacji im. Friedricha Eberta. Jego zakres zadań obejmuje przede wszystkim integrację europejską, współpracę w Regionie Morza Bałtyckiego, jak
i Europejską Politykę Sąsiedztwa. Przed przejściem do pracy w FES studiował nauki polityczne i filozofię w Erlangen, Bielefeldzie i Krakowie, a obecnie jest doktorantem na Wydziale Nauk o Państwie i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi jako asystent naukowy w Instytucie Aleksanteri na Uniwersytecie w Helsinkach, gdzie również jest członkiem zrzeszonym w Fińskiej Szkole Podyplomowej Studiów Rosyjskich i Wschodnioeuropejskich. Poza językiem niemieckim zna język angielski i polski.
e-mail: bsendhardt(at)feswar.org.pl

Barbara Szelewa - asystentka naukowa

Barbara SzelewaBarbara Szelewa - od marca 2013 roku pracuje w warszawskim biurze FES jako asystentka naukowa odpowiedzialna za projekty związane z kwestią równości płci oraz ideami socjaldemokratycznymi w polityce i debacie publicznej. Skończyła stosunki międzynarodowe i studia europejskie na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej oraz budapeszteńskim Uniwersytecie Środkowoeuropejskim. W 2010 roku obroniła pracę doktorską w Graduate School in Social and Political Sciences na Uniwersytecie w Mediolanie. Wcześniej pracowała jako redaktorka w działach Świąteczna i Zagranica "Gazety Wyborczej". Zna języki angielski i włoski, biernie niemiecki.
e-mail: bszelewa(at)feswar.org.pl

Judyta Podlaska - Finanse

e-mail: jpodlaska(at)feswar.org.pl

Tadeusz Serafin - asystent techniczny

e-mail: tserafin(at)feswar.org.pl

 

Fundacja im. Friedricha Eberta
Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Podwale 11
00-252 Warszawa

Tel: +48 228317861
Fax: +48 226350393

e-mail: biuro(at)feswar.org.pl
www.feswar.org.pl

Wpisz wiadomość:

Twój adres e-mail:


oben Początek strony Drukuj stronę
validator cssValid XHTML 1.0 Transitional
PRZEDSTAWICIELSTWO W POLSCE
Akademia Demokracji Socjalnej
facebook youtube
Polski | Deutsch
mapa