logo FES
 

Kalendarium 2013

PAŹDZIERNIK

Związki zawodowe w Europie - stan obecny i perspektywy

17_10_2013Trwały kryzys, który ogarnął Europę, ma nie tylko wymiar gospodarczy, ale również polityczny i ideowy. Chociaż gołym okiem widać na kontynencie narastające problemy socjalne, związki zawodowe jako instytucja nie potrafią wykorzystać tej sytuacji. Dlaczego tak się dzieje? Uczestnicy konferencji "Związki Zawodowe w Europie" - zorganizowanej przez Fundację im. Friedricha Eberta, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku oraz NSZZ "Solidarność" - odważyli się dokonać oceny obecnej sytuacji związków i wskazać perspektywy ich dalszego rozwoju.
link więcej informacji
link relacja z konferencji

WRZESIEŃ

(Nie)obecność kobiet w polityce - czy wspólna strategia dla Europy Środkowo-Wschodniej jest możliwa?

22_09_2013 Niemiecka polityka jeszcze nigdy nie miała tak kobiecego oblicza jak obecnie: Jest to wynik wyborów do Bundestagu, które odbyły się 22 września. Inaczej wygląda sytuacja w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech kobiety są zdecydowanie niedoreprezentowane. Dlatego konferencja Fundacji im. Friedricha Eberta (FES) i warszawskiego Instytutu Spraw Publicznych (ISP) postawiła pytanie: czy w tym regionie Europy może powstać wspólna strategia na rzecz większego udziału kobiet w polityce?
link więcej informacji
link nagranie z konferencji (panel 1)
link nagranie z konferencji (panel 2)

CZERWIEC

Minęło dziesięć lat

07_06_2013Minęło dziesięć lat od zwycięskiego referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, które odbyło się 7 i 8 czerwca 2003 roku. Z okazji tego jubileuszu Fundacja im. Friedricha Eberta, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Instytut Spraw Publicznych zorganizowały debatę, podczas której naukowcy i politycy rozmawiali o tym, co zmieniło się w minionym czasie dla Polski i czy Europa jest nadal źródłem nadziei dla Polaków.

 

link więcej informacji

MAJ

Odpowiedź brzmi: Europa

10_05_2013Niemal co tydzień sondaże pokazują, że zaufanie obywateli do UE ulega osłabieniu. "Europa przechodzi kryzys legitymizacji" - tak mówi również Peer Steinbrück, kandydat na kanclerza z ramienia SPD, który 10 maja 2013 r. przyjechał do Warszawy na zaproszenie Fundacji im. Friedricha Eberta, by w stolicy Polski wskazać rozwiązania, które mogłyby stanowić drogę wyjścia z kryzysu.

 

link więcej informacji
link nagranie z debaty

 

Fundacja im. Friedricha Eberta
Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Podwale 11
00-252 Warszawa

Tel: +48 228317861
Fax: +48 226350393

e-mail: biuro(at)feswar.org.pl
www.feswar.org.pl

 

top Początek strony

Drukuj stronę
validator cssValid XHTML 1.0 Transitional
PRZEDSTAWICIELSTWO W POLSCE
facebook youtube
Polski | Deutsch
mapa