logo FES
 

Kalendarium 2017

PAŹDZIERNIK

Wizyta robocza
"Dobra praca w przedsiębiorstwach"

11-13 10 2017

Od ponad dziesięciu lat Fundacja im. Friedricha Eberta wspólnie z DGB Region Brandenburgia Zachodnia oraz NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego organizuje bilateralne spotkania polskich i niemieckich związkowców i związkowczyń, poświęcone wymianie informacji pod hasłem "Dobra praca w przedsiębiorstwach". Po wiosennej wizycie polskiej delegacji w Poczdamie delegacja niemiecka przyjechała z rewizytą do Polski w dniach 11-13 października. Oprócz związkowców i związkowczyń z IG Metall, którzy są reprezentowani w radzie zakładowej spółki alu-druckguss GmbH & Co Brandenburg KG, w spotkaniu wzięli udział Danny Hatscher, sekretarz ds. młodzieży w IG Metal Poczdam/Oranienburg, Frank Techen, dyrektor DGB Region Brandenburgia Zachodnia, oraz Detlef Almagro Velázquez, sekretarz DGB Region Brandenburgia Zachodnia. Spotkanie robocze koncentrowało się wokół wymiany informacji z kolegami i koleżankami z Solidarności w zakładzie Neapco w Praszce, który również produkuje aluminiowe odlewy ciśnieniowe.
link więcej informacji

LIPIEC

Wizyta robocza Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce (MZZPUP)

07 2017

Na początku lipca Fundacja im. Friedricha Eberta (FES) zorganizowała wizytę roboczą pięcioosobowej delegacji Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce (MZZPUP) w Niemczech, gdzie spotkała się ona z przedstawicielami i przedstawicielkami projektu "Faire Mobilität" ("Sprawiedliwa mobilność"), realizowanego przez Niemiecką Konfederację Związków Zawodowych (niem. Deutscher Gewerkschaftsbund - DGB). Celem półtoradniowej wizyty - obok omówienia działań prowadzonych przez oba związki - była wymiana doświadczeń na płaszczyźnie zawodowej.
link więcej informacji

CZERWIEC

Forum progresywnych włodarzy miast w Sejnach

03 06 2017

W pierwszy weekend czerwca odbyło się kolejne, piąte już spotkanie progresywnych włodarzy miast. Gościliśmy tym razem w pięknych Sejnach, gdzie przyjął nas burmistrz Arkadiusz Nowalski.  W spotkaniu udział przedstawiciele i przedstawicielki władz Słupska, Czerska, Wadowic, Gorlic, Ostrowa Wielkopolskiego, Braniewa i Starachowic. Tradycyjnie doszło do wymiany dobrych praktyk, uczestnicy i uczestnicy spotkania zaplanowali również wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju swoich miast. Będzie to m.in. wspólna akcja z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności. O szczegółach współpracy i innych możliwych jej polach reprezentanci i reprezentantki miast rozmawiają w tym roku również podczas webinariów prowadzonych przez koordynatora sieci, Dariusza Szweda.  Już we wrześniu spotkają się ponownie - tym razem w Gorlicach, reprezentowanych w sieci przez wiceburmistrza Łukasza Bałajewicza.

MAJ

Ruch feministyczny a kwestia socjalna

30 05 2017

30 maja 2017 roku odbyło się 26 spotkanie z cyklu Warszawskie Debaty o Polityce Społecznej, organizowanego przez Fundację im. F. Eberta i Fundację ICRA. Panelistkami seminarium "Ruch feministyczny a kwestia socjalna" były dr Elżbieta Korolczuk (Sodertorns University), dr Julia Kubisa (Uniwersytet Warszawski) oraz dr Dorota Szelewa (UCD i Fundacja ICRA). Spotkanie moderował dr Michał Polakowski (UEP i Fundacja ICRA).
link więcej informacji

Pomiędzy Europą w bezruchu i Europą dwóch prędkości

23 05 2017

Fundacja im. Friedricha Eberta (FES) oraz Centrum im. Ignacego Daszyńskiego zorganizowały 23 maja w Warszawie dyskusję panelową "Niemcy i Polska w UE". Wspólnie z zaproszonymi panelistami - Jensem Geierem (posłem do Parlamentu Europejskiego z frakcji S&D) oraz Bogusławem Liberadzkim (wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego) uczestniczki i uczestnicy debaty dyskutowali o roli Polski i Niemiec w Europie oraz przyszłości Unii Europejskiej. Centralną kwestią było postrzeganie Europy dwóch prędkości: raczej jako szansy, czy może jednak zagrożenia dla integracji europejskiej. Moderatorką spotkania była Karolina Zioło-Pużuk z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.
link więcej informacji

KWIECIEŃ

Pionierskie osiągnięcia w zakresie polityki społecznej bez podstaw go-spodarczych?

C

Pod koniec kwietnia Fundacja im. Friedricha Eberta zorganizowała we współpracy z fundacją ICRA już 25. edycję seminarium z cyklu Warszawskie Debaty o Polityce Społecznej. Około dwadzieściorga eskpertów i ekspertek oraz praktyków i praktyczek zebrało się w Warszawie, aby odbyć dyskusję na temat relacji między polityką gospodarczą a społeczną w Polsce. W imieniu strony eksperckiej głos zabrali ekonomistka Zofia Łapniewska z Glasgow Caledonian University oraz Rafał Woś, publicysta i dziennikarz tygodnika "Polityka". Oboje skoncetrowali się na polityce gospodarczej i społecznej obecnej partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość (PiS).
link więcej informacji

LUTY

Pytania o Europę: Jak przewietrzyć miasta? Polska, Niemcy i Szwecja wobec smogu.

09 02 2017

9 lutego w Warszawie odbyła się kolejna debata z cyklu Pytania o Europę: "Jak przewietrzyć miasta? Polska, Niemcy i Szwecja wobec smogu". Według Światowej Organizacji Zdrowia 33 z 50 najbardziej dotkniętych smogiem miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce. W niektórych z nich normy zanieczyszczenia powietrza wielokrotnie przekraczają poziom alarmowy.
link więcej informacji

Progresywna polityka zagraniczna - Lekcje z Aleppo

07 02 2017

Warszawa. 7 lutego odbyło się szóste seminarium z cyklu Progresywna polityka zagraniczna, współorganizowane przez Global.Lab oraz Fundację im. Friedricha Eberta pt.: "Lekcje z Aleppo". Podczas dyskusji prelegenci skupili się na problematyce odpowiedzialności Zachodu za przeciwdziałanie masowym naruszeniom praw człowieka.
link więcej informacji

 

Fundacja im. Friedricha Eberta
Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Podwale 11
00-252 Warszawa

Tel: +48 228317861
Fax: +48 226350393

e-mail: biuro(at)feswar.org.pl
www.feswar.org.pl

 

top Początek strony

Drukuj stronę
validator cssValid XHTML 1.0 Transitional
PRZEDSTAWICIELSTWO W POLSCE
Akademia Demokracji Socjalnej
facebook youtube
Polski | Deutsch
mapa