logo FES

Związki zawodowe a socjaldemokracja.
Pomiędzy sojuszem a niezrozumieniem

pdfZwiązki zawodowe a socjaldemokracja. Pomiędzy sojuszem a niezrozumieniem

Pod takim hasłem 23.09.2016 r. dyskutowali w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności związkowcy, politycy i przedsiębiorcy na zaproszenie Fundacji im. Friedricha Eberta i Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

23 09 2016Gdańsk. Druga debata z cyklu "Związki zawodowe a socjaldemokracja" Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i Fundacji im Friedricha Eberta dotyczyła sektora stoczniowego i gospodarki morskiej. W Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności spotkali się przedstawiciele i przedstawicielki wszystkich trzech reprezentatywnych centrali związkowych - Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i Forum Związków Zawodowych - pracodawców, jak i politycy i polityczki, działacze i działaczki lewicowych partii, stowarzyszeń i ruchów miejskich. Wystąpienia wprowadzające do dwóch paneli wygłosili: Mirosław Kazberuk z zachodniopomorskiego FZZ, prezydent organizacji "Pracodawcy Pomorza" dr Zbigniew Canowiecki, szef 23 09 2016OPZZ Jan Guz oraz pomorska polityczka SLD Małgorzata Ostrowska.

Dyskusję moderowali dr Magda Leszczyna-Rzucidło oraz dr Tomasz Bojar-Fijałkowski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

Różnice poglądów i doświadczeń wywołały owocną dyskusję, która obfitowała w liczne pytania oraz23 09 2016 komentarze zebranych, przeszło 30, uczestników. Atmosfera Europejskiego Centrum Solidarności i samego Gdańska na pewno zostanie wykorzystana przy okazji organizacji kolejnych wydarzeń mających na celu łączyć ludzi o socjaldemokratycznych poglądach i związkowym tle, jak i włączenie do dyskusji obywateli i obywatelek Gdańska.

oben Początek strony
validator cssValid XHTML 1.0 Transitional
PRZEDSTAWICIELSTWO W POLSCE
facebook youtube

ipg
Polski | Deutsch
mapa